Украинский социальный форум
21 Сентябрь 2019, 04:45:16 *
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Войти
Новости: 26 марта 2009 года - день рождения этого форума!!!
Ура! Старт дан. Пусть это событие станет началом нашей общей победы. Вместе - мы сила Подмигивающий

Начало   Помощь Поиск Календарь Медиа Войти Регистрация  
Страниц: 1 2 3 [4] 5   Вниз
  Печать  
Автор Тема: Общее обсуждение  (Прочитано 21902 раз)
irisa_2804
Член ВГО
Эксперт

ИРИНА

Район: Первомайский
Дата рождения ребенка: 28 января 2007
Статус: Застрахованная (нный)
Стадия процесса: ПИ, апеляции - полный отказ. Отправлен формуляр в ЕСПЧ

Просмотр профиля
« Ответ #45 : 25 Декабрь 2010, 21:30:54 »

В харьковской области полным ходом идет удовлетворение, правда апеляцию придется пройти т.к резонансное дело и апеляция обязательна. В Чугуевском районе прошляпили 18 человек таких так потребность на выплату пенсии увеличилась на 5 млн. грн.

irisa_2804
Член ВГО
Эксперт

ИРИНА

Просмотр профиля
« Ответ #46 : 03 Февраль 2011, 20:05:12 »

скажите кто в теме по ЧАЕС поговаривают что в 3.5 раза увеличили кто знает?

Anvitasa
ТАТЬЯНА
Глобальный модератор
Эксперт

Дата рождения ребенка: 21.12.2007
Стадия процесса: По детям войны получено решение ЕСПЧ - теперь очень хАчу денЁг!!!

Просмотр профиля
« Ответ #47 : 04 Февраль 2011, 21:50:26 »

что увеличили в 3,5 раза?

irisa_2804
Член ВГО
Эксперт

ИРИНА

Просмотр профиля
« Ответ #48 : 06 Апрель 2011, 11:16:47 »

что увеличили в 3,5 раза?
по постанове №1293  Чаесники подают иски с тем,чтобі тот размер пенсии, которій им назначен по решенияим судом (6,8,10 минимальніх пенсий) увеличить в 3,5 раза - тем кто находился там в 1986 году и в 2,5 раза другим Чаесникмм инвалидам

Anvitasa
ТАТЬЯНА
Глобальный модератор
Эксперт

Стадия процесса: По детям войны получено решение ЕСПЧ - теперь очень хАчу денЁг!!!

Просмотр профиля
« Ответ #49 : 07 Апрель 2011, 20:12:49 »

Если честно, не поняла.
1. Мы ведь 6, 8, 10 минимальных требовали исходя из закона. А теперь снова возврат к подзаконному акту - постанове?
2. А что было раньше в исках? Пересчитать за конкретный период?
3. Если следовать по буквам постановы, то нужна пенсия начисленная по ст.54. Сначала нужно было требовать, чтоб ее начислили с конкоетной даты и пожизнено? А потом подавать иск на увеличение?
В любом случае - и в п.2 , и в п.3 получается, что это второй иск за тот же период?
« Последнее редактирование: 07 Апрель 2011, 20:15:25 от Anvitasa » Записан

irisa_2804
Член ВГО
Эксперт

ИРИНА

Просмотр профиля
« Ответ #50 : 11 Апрель 2011, 09:49:42 »

согласно этого Постановления увеличению подлежат пенсии назначенный по ст. 54 Закона. Вот и казус - к старому размеру пенсии это постановление применяли, а вот к новыи размерам, 6,8,10 не применили. В ресстре есть решения апеляции (Дуганская, Днепропетровская обл.)

Anvitasa
ТАТЬЯНА
Глобальный модератор
Эксперт

Просмотр профиля
« Ответ #51 : 11 Апрель 2011, 19:23:04 »

Так вот я и не поняла: сначала нужно пересчитать по ст.54, а потом следующий иск будет увеличение по постанове?

irisa_2804
Член ВГО
Эксперт

ИРИНА

Просмотр профиля
« Ответ #52 : 12 Апрель 2011, 18:22:20 »

Так вот я и не поняла: сначала нужно пересчитать по ст.54, а потом следующий иск будет увеличение по постанове?
да! т.к то что уже насчитано ПФ в свое время уже повышалось

ТатьянаS
Новичок
*

Просмотр профиля Email
« Ответ #53 : 07 Сентябрь 2011, 09:28:59 »

Сразу извиняюсь за то, что не воспользовалась поиском, возможно ответы на мои вопросы уже есть, но совсем нет времени. Хочу помочь своему папе. Он обратился в суд первой инстанции по вопросу перерасчета ежегодной помощи на оздоровления начиная с 2008 года.  Суд принял решение оставить позов без рассмотрения в связи со сроками давности, ссылаясь на статьи КАСУ ( ст.99 ч.2, ст.11 ч.1). Может быть у кого - то есть образцы апелляционных жалоб на эту тему. Помогите! Завтра истекает срок подачи жалобы!
Anvitasa
ТАТЬЯНА
Глобальный модератор
Эксперт

Просмотр профиля
« Ответ #54 : 10 Сентябрь 2011, 13:49:18 »

Елы-палы! Я так понимаю, что мой ответ запоздал. Но все равно выкладываю:

суд першої інстанції не врахував, що відповідно до ч.3 ст.99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, ніж річний строк, встановлений ч.2 цієї статті. Таким законом є  Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», відповідно до ч.1 ст.76 якого право на подання позову про відшкодування ядерної шкоди, заподіяної життю і здоров'ю особи, не обмежується строком давності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 статті 13 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов'язується відшкодувати її за пошкодження здоров'я або втрату працездатності громадянами та їх дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно абз.6 ч.1 ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виплата державної одноразової компенсації сім'ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою є способом відшкодування державою ядерної шкоди сім'ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
Отже, оскільки компенсація, встановлена абз.6 ч.1 ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - це відшкодування ядерної шкоди сім'ї, що втратила годувальника внаслідок використання державою ядерної енергії та радіації (шкоди, спричиненої Чорнобильською катастрофою), то саме в цьому випадку слід керуватися ч.1 ст.76 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» щодо того, що на вимогу про виплату цієї компенсації позовна давність не поширюється.

Отже, з огляду на норми частини 3 статті 99 КАС України та ч.1 ст.76 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» неможливо обмежувати позовні вимоги річним строком.
Таку позицію висловлює і Вищий адміністративний Суд України, про що свідчать ухвалені ним судові рішення від 29 вересня 2009 р. по справі К-684/08 (номер у Єдиному реєстрі судових рішень - 8280984), від 22 вересня 2009 р. по справі К-21552/08 (номер у реєстрі – 8280858).

Anvitasa
ТАТЬЯНА
Глобальный модератор
Эксперт

Просмотр профиля
« Ответ #55 : 10 Сентябрь 2011, 13:54:12 »

В принципе, можно поиграться с датами, когда узнали о нарушении - с момента ответа управления, ведь они не сообщают о начисленной сумме.

Крім того, відповідно до ч.2 ст.99 КАС України строк звернення до адміністративного суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Щодо цього, то слід пояснити, коли саме я дізналася про порушення моїх прав.

Незважаючи на те, що існує порядок оформлення і ведення особових справ отримувачів соціальної допомоги в управліннях праці та соціального захисту населення, визначений Інструкцією щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затв. Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 19.09.2006 N 345, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 6 жовтня 2006 р. за N 1098/12972, яка поширюється також і на пільги та компенсаційні виплати, що здійснюються відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Відповідачем при призначенні мені компенсації за втрату годувальника порушено зазначений порядок.
Так, відповідно до п.4.10 зазначеної Інструкції «не пізніше 10 днів з дня подачі заяви і всіх необхідних документів заявнику видається повідомлення (надсилається поштою) про призначення соціальної допомоги (або відмову в її призначенні), про що робиться відповідний запис у Журналі видачі довідок та повідомлень.
Але в порушення цих норм, у 2004 році при моєму зверненні до Відповідача за виплатою компенсації мені не було повідомлено про суму призначеної компенсації. Одразу після звернення я отримала 379,30 грн., а потім майже щорічно мені теж виплачувалися інші суми. Але, як з’ясувалося, щороку я отримувала одноразову допомогу, передбачену місцевим бюджетом – так повідомив мене Відповідач у своїй відповіді (лист від 30.11.2009 р. №6/15-429) на моє звернення.
Отже зазначена відповідь була першою офіційною інформацією, наданою мені Управлінням про розмір призначеної мені компенсації. Саме з цього листа я зрозуміла, що Відповідач вважає свої обов’язки переді мною виконаними, тоді як я вважала, що мені щорічно оплачується до розміру, встановленому законом, по мірі надходження фінансування.
Таким чином, дату, коли я дізналася про порушення моїх прав, слід пов’язувати саме з датою отримання мною відповіді Управління – 30.11.2009 р. Отже я звернулася до суду 26.01.2010 р. в межах встановленого ч.2 ст.99 КАС України річного сроку.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. З Конституції України, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, держава відповідає перед людиною за свою діяльність, забезпечення прав є головним обов'язком держави.
Таким чином, відмова в поновленні строку звернення до суду з метою захисту прав на отримання гарантованої мені як вдові учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС державою Україна компенсації,  може обмежити, насамперед, права, надані Конституцією України (гарантія невідчужуваності та непорушності прав і свобод людини – ст.21, недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів – ч.3 ст. 22, гарантія на звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України – ст. 8, захист судом прав і свобод людини і громадянина, гарантія права на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб – ст. 55).

Татьяна, в вашем случае можно не апеляцию подавать, а новый иск. К нему приложить ходатайство о восстановлении срока, обосновав этот сроки всеми возможными причинами - и радиационным законом, и тем, что узнал только после ответа управления. А вот если и его оставят без рассмотрения, тогда не пропустите срок обжалования.

leonart
Администратор
Специалист

Леонид

Район: Артемовский
ФИО судьи: Морозова С.Н.
Дата рождения ребенка: 14.07.2007
Стадия процесса: Остановился на аппеляции

Просмотр профиля WWW
« Ответ #56 : 31 Октябрь 2011, 23:38:35 »

Вот получил сообщение в личку от пользователя Yra. Возможно кто-то даст ссылку на подобный иск.
Здравствуйте я еще новичок, скажите мне пожалуйста, я живу в Чернобыльской зоне 3- каегория, Овруцкий район. Моя мама пенсионерка ей должны провести нарахування допомоги  у відповідності із ст..39 ст.51  за 6 месяцев З А К О Н  У К Р А Ї Н И Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.Прошу Вас составте мне образец административный позов до суду, потому что я не знаю как его написать. С большим к Вам Уважением. Заранее Вас благодарю

Ann78
Глобальный модератор
Эксперт

ФИО судьи: Чорна О.В.- суд ПИ, Ищенко Г.М. - ап.суд, Л.И Григорьева - ВСУ
Дата рождения ребенка: 05.04.2007г., 05.07.2013г.
Стадия процесса: № 57116/10 (ЕСПЧ отказ) и исполнение решений в Крыму зависло из-за анексии

Просмотр профиля Email
« Ответ #57 : 01 Ноябрь 2011, 00:12:20 »

Ой, а мне Юра прислал сообщение с другой просьбой:

Здравствуйте моя мама пенсионерка она постраждалая от аварии на ЧАЭС имеет 3-категорию зона добровольного отселения ... маме кто то знакомый   написал админ заяву  в суд  по ст39.ст51 З А К О Н  У К Р А Ї Н И Про статус і соціальний захист громадян, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за шесть месяцев ей пришла ухвала там написано що зазначена заява не відповідає вимогам ст106 КАС України.
Вимога позивача не конкретизована, а саме: не зазначено в якому розмірі слід зобовязати відповідача провести нарахування і виплату коштів за ст39 Закону і ст.51 Закону, оскільки зазначені статті Закону встановлюють різні розміри доплат і допомог.
На підстві викладеного, позовну заяву залишили без руху для виправлення недолікив.
Керуючись ст.108 КАс України.І надати строк для виправлення .
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана через Овруцький районній суд в Житомирський апеляційний адмінистративний суд.
 Я Вас дуже прошу напишить мені образец Апеляційної скарги на ухвалу Овруцького суду тому що я незнаю як її написати.Я Вам буду дуже вдящний .

Anvitasa
ТАТЬЯНА
Глобальный модератор
Эксперт

Просмотр профиля
« Ответ #58 : 01 Ноябрь 2011, 19:17:32 »

А пользователь не может в теме задавать вопросы, чтобы выяснить что же все-таки ему надо?

S-V
Новичок
*

Район: индустриальный
Дата рождения ребенка: 02.11.2004
Стадия процесса: ---

Просмотр профиля
« Ответ #59 : 20 Декабрь 2011, 18:39:21 »

Ст.48 - оздоровление. Я беру редакцию 2007 года, т к с 01.01.2008 года были внесены изменения, признанные потом неконституционными, но в НАУ они так и висят:
Стаття 48. Компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сім'ям за втрату годувальника
......
Щорічна допомога на оздоровлення виплачується в таких розмірах:
інвалідам I і II групи - п'ять мінімальних заробітних плат;
інвалідам III групи, дітям-інвалідам - чотири мінімальні заробітні плати;
учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії - п'ять мінімальних заробітних плат;
учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії - три мінімальні заробітні плати;
 кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, - три мінімальні заробітні плати;
евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей, - три мінімальні заробітні плати.

Щорічна допомога на оздоровлення виплачується громадянам за місцем їх проживання органами соціального захисту населення. У разі виникнення права на щорічну допомогу з різних підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, надається одна з них, за вибором особи.

( Частина п'ята статті 48 із змінами, внесеними згідно із Законами N 563-XIV від 25.03.99, N 2638-III від 11.07.2001 )

Там ст.48 останавливалась в некоторые года. В принципе прокол только с 2006 годом. До 2006 года - никто статью не трогал, просто платили по постановам, а не по закону. В 2006 году - ГБ2006  зупинив поэтому суды отказывают (в т ч и вышка). А 2007 - было РКСУ, 2008 - поменяли редакцию закона и тоже было РКСУ. РКСУ - те же, что и по детским.

Кстати, до 99 года эта помощь платилась на работе, с марта 99 было внесено изменение, но не было порядка, поэтому никто не платил. Суды, кстати период 99-2002 присуждают управлениям платить. А потом вышли изменения в ПКМУ 256 (тоже нам известную), где четко оговорены полномочия УТСЗН платить по ЗУ 796.
Я на форуме зарегистрировалась совсем по иным интересам, но пройти мимо не смогла.  У меня папа Черн. 3 категории, ежегодную помощь на оздоровление получает то ли 60, то ли 80 грн. Получается, что это неправомерно? Когда он был в УТСЗН, ему сказали, что больше не положено. А на счет путевки - отказали,  сказали обращаться в соцстах. (он работает, 56 лет).
 Как же с этим бороться? Где можно почитать действующее законодательство на эту тему?
 Заранее спасибо за любую информацию!
Страниц: 1 2 3 [4] 5   Вверх
  Печать  

Перейти в: