Украинский социальный форум
12 Декабрь 2018, 18:19:35 *
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Войти
Новости: Запущена новая МЕДИА-БИБЛИОТЕКА!

Начало   Помощь Поиск Календарь Медиа Войти Регистрация  
Страниц: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 113   Вниз
  Печать  
Автор Тема: Подскажите! я новичек !!!  (Прочитано 374542 раз)
KCTYZ
Новичок
*

Район: dnep
Дата рождения ребенка: 02 05 2008
Статус: Застрахованная (нный)
Стадия процесса: вопрос

Просмотр профиля Email
« Ответ #945 : 27 Ноябрь 2009, 17:15:44 »

ходила я сегодня в солбес за малообезпечение оформлять документы, начала говорить что я до дикрета работала считаюсь застрахованое лицо,но мне ответили вы будете получять как все ето неимеет значение работали или нет, ето правельно мне ответили?И подскажыте так уже приняли закон за минимум  с  первого ноября 744грн?
irisa_2804
Член ВГО
Эксперт

ИРИНА

Район: Первомайский
Дата рождения ребенка: 28 января 2007
Стадия процесса: ПИ, апеляции - полный отказ. Отправлен формуляр в ЕСПЧ

Просмотр профиля
« Ответ #946 : 27 Ноябрь 2009, 21:52:07 »

закон действует и его обязаны выполнять

marina_vladi
Новичок
*

Марина

Район: луцкий
ФИО судьи: Бовчалюк З.А.
Дата рождения ребенка: 13.06.2008
Стадия процесса: опять перенесли ОС:(

Просмотр профиля Email
« Ответ #947 : 28 Ноябрь 2009, 14:27:26 »

Еще хочу спросить
У моей подруги ребенок августа 2005 застрахованная
Насколько я понимаю, она может расчитывать на перерасчет 2007 - 2008 года Правильно?
Как у нее со сроками?
Ведь прошло уже больше 4 лет с ухода в декрет

KCTYZ
Новичок
*

Район: dnep
Дата рождения ребенка: 02 05 2008
Стадия процесса: вопрос

Просмотр профиля Email
« Ответ #948 : 29 Ноябрь 2009, 21:28:04 »

скажыте мне пожалуста как добиться чтоб мне насчитали как застрахованому лицу малообезпечение может заявление какоето написать blush2.Етож несправедливо мне сказали что прожыточный минимум не повысили так как закон неподписали
Muraha
Новичок
*

Район: Днепровский
Дата рождения ребенка: 2006 и 2008
Стадия процесса: Управление подало на апеляцию

Просмотр профиля
« Ответ #949 : 01 Декабрь 2009, 16:46:23 »

Девочки, подскажите пожалуйста. Так в какой суд подавать - в административный или в районный (где-то читала что президент ветировал закон) и еще, по КАСУ или уже по ЦПК.
елена71
Глобальный модератор
Эксперт

Дата рождения ребенка: 24.11.2007
Стадия процесса: открыто кассационное дело

Просмотр профиля
« Ответ #950 : 01 Декабрь 2009, 17:05:24 »

Девочки, подскажите пожалуйста. Так в какой суд подавать - в административный или в районный (где-то читала что президент ветировал закон) и еще, по КАСУ или уже по ЦПК.
Подавать иск в административный суд, по КАСУ.

ПОБЕДА БУДЕТ ЗА НАМИ!
JaneV
Член ВГО
Новичок

Район: 1
ФИО судьи: 1
Дата рождения ребенка: 2007
Стадия процесса: 1

Просмотр профиля
« Ответ #951 : 01 Декабрь 2009, 18:38:26 »

Подскажите пожалуйста. мама на момент рождения ребенка училась в Вузе и получала стипендию. Она застрахована или нет? В законе 2240 я не нашла что студенты застразованы, а УПТСЗН отвечают что насчитывают сумму как застрахованой с 2008 года согласно ЗУ про держ. допом.
Я окончательно запуталась! Помогите пожалуйста!
irisa_2804
Член ВГО
Эксперт

ИРИНА

Просмотр профиля
« Ответ #952 : 01 Декабрь 2009, 18:49:12 »

Подскажите пожалуйста. мама на момент рождения ребенка училась в Вузе и получала стипендию. Она застрахована или нет? В законе 2240 я не нашла что студенты застразованы, а УПТСЗН отвечают что насчитывают сумму как застрахованой с 2008 года согласно ЗУ про держ. допом.
мама не застрахованная

елена71
Глобальный модератор
Эксперт

Дата рождения ребенка: 24.11.2007
Стадия процесса: открыто кассационное дело

Просмотр профиля
« Ответ #953 : 01 Декабрь 2009, 18:49:59 »

Смотрите: http://zed.in.ua/node/7
К НЕЗАСТРАХОВАННЫМ относятся:
(согласно п.3 ПКМУ №1751 от 27.12.01г.)
3. Відповідно до статті 7 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" право на державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме:
- аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів;

ПОБЕДА БУДЕТ ЗА НАМИ!
verbenkos
Новичок
*

Район: Дарницький
Дата рождения ребенка: 01.04.2008
Стадия процесса: підготовка та подача позову в суд

419414052
Просмотр профиля Email
« Ответ #954 : 02 Декабрь 2009, 15:50:38 »

Всім доброго дня.  hi
Я запутався з подачою позовної заяви до суду.  scenic
Підкажіть як правильно це зробити? Що потрібно додати до позовної заяви крім розрахунку, копій листів в (Г)УПСЗН, які платежі робити (1. оплата витрат на інформ.-технічне забезпечення розгляду справи, 2. держ мито при подачі позовних заяв та скарг).
Ксюшка 7
Член ВГО
Пользователь
Оксана

ФИО судьи: Борец
Дата рождения ребенка: 28.06.2007
Стадия процесса: подала аппеляционную жалобу, жду ответа...

377098756
Просмотр профиля
« Ответ #955 : 02 Декабрь 2009, 16:10:22 »

Всім доброго дня.  hi
Я запутався з подачою позовної заяви до суду.  scenic
Підкажіть як правильно це зробити? Що потрібно додати до позовної заяви крім розрахунку, копій листів в (Г)УПСЗН, які платежі робити (1. оплата витрат на інформ.-технічне забезпечення розгляду справи, 2. держ мито при подачі позовних заяв та скарг).

ДОДАТКИ:

1)   Копія паспорта та ідентифікаційного коду.
2)   Копія свідоцтва про народження дитини.
3)   Копія заяви до відповідача
4)   Копія листа відповідача № 9/36/  від  16.02.2009р.
5)   Копія довідки відповідача №99 від 03.03.2009р.
6)   Квитанція про сплату судового збору.
7)   Копія позовної заяви з додатками для Відповідача
 п.6 - по админ.делам госпошлина 3,40 грн. ИТО платить не надо.

Это то, что я подавала

barmalejka
Новичок
*

Район: Жовтневий
Дата рождения ребенка: 14-01-2009
Стадия процесса: надання заяви

Просмотр профиля Email
« Ответ #956 : 03 Декабрь 2009, 11:23:29 »

Посмотрите, пожалуйста, может кто-то что-то подскажет, это что касается детей на 2009 год, а то в разделе "сырых исков", никто не прокоментировал.

Адмінистративний позов
про визнання противоправними дії та бездіяльність органа місцевго самоврядування під час виконання ним делегованих повноважень та поновлення порушеного цими (та іншими) діями суб'єктивного публічного права (ч.2 Ст. 55 Конституції України, ч.1 Ст. 2 КАСУ)

Я, громадянка України, Д....., маю статус особи, застрахованої у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, та маю право на матеріальне забезпечення за таким видом цієї системи страхування, як страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, яке є складовою частиною мого конституційного права на соціальний захист.
   Я, являюсь матір'ю малолітньої дитини Д...... 14.01.2009 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження серія 1-КИ № 217522, виданим Жовтневим відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції, 27.01.2009року, на доказ чого надаю копію свідоцтва про народження.
   Згідно Постанови КМУ від 16.01.2007р. №32 «Питання виплати застрахованим особам допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» допомога при народженні дитини та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається органами праці та соціального захисту населення за місцем проживання застрахованих осіб. Враховуючи таке, вважаю, що Відповідачем за даним позовом є Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району у м.Дніпрпетровськ.
   З 16.03.2009 р перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (наказ виданий міською лікарнею №8 «Про надання відпустки по догляду за дитиною до 3-х років Данішевської Ярослави Владиславовни.» №11В від 13.02.2009 року, додається) і отримую державну соціальну допомогу у розмірі 130 гривень на місяць(виписка Райфазен банку по картковому рахунку, який було відкрито спеціально для перерахування соціальної допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку станом на 8.10.2009 р, додається).
   Але виходячи з прав наданих мені Конституцією, Законом України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 р., Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р., Законом України №16/98-ВР «Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 14.01.1998, я маю отрімувати допомогу по догляду за дитиною в розмірі прожиткового мінімуму.
   14.09.2009року я звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м.Дніпрпетровську ради із заявою про порушення мого конституційного права на соціальний захист та з вимогою про відновлення цього права шляхом проведення перерахунку сум призначеного мені матеріального забезпечення та виплатою різниці, яка склалося між сплаченими сумами та гарантованим мені державою розміром матеріального забезпечення і подальшим наданням допомоги по догляду за дитиною до досягненння нею трирічного віку у відповідності з нормами діючого законодавства, але не менше прожиткового мінімуму, гарантованого Конституцією.
 В 30-денний термін +5 днів відповідь від УПСЗН Жовтневої районної у м.Дніпрпетровську ради не надійшла. Відповідь я отримала (30.10.2009р), коли вийшли усі строки відповіді встановленні законом.
   У відповіді УПСЗН  №5435 від 29.09.2009 р. мені було відмовлено у перерахунку та проведенні зазначених виплат, гарантованих мені Конституцією України.
Також було повідомлене,  що відповідно до ст 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»(із змінами внесеними згідно із Законом №107-VI від 28.12.2007р.) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленного для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім”ї в розрахунку на одну особу за попередні  шість місяців, але не менш як 130 гривень.
   Але така відповідь є загальною, та не може бути застосована до мого випадку.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» були внесені зміни до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми», з якої було виключено слово „незастрахованим”. Такі зміни стали підставою поширення дії статті 15 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» як на застрахованих осіб, так і на незастрахованих в системі державного соціального страхування.
   Закони про Державний бюджет на певний рік не можуть будь-яким чином змінювати визначене іншими законами України правове регулювання суспільних відносин, що стосується також і внесення змін стосовно порядку, підстав та розмірів виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, про що зазначено в Рішенні Конституційного суду від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України), норми якого являються преюдиціальними для судів загальної юрисдикції. Те саме тлумачення ст.95 Конституції України остаточно надав Конституційний суд України і у Рішенні №26-рп/2008 від 27.11.2008 р.
   Ретельно вивчивши норми зазначених законів приходимо до висновку, що питання вирішується наступним чином.
Закон України «Про допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 р. прийнятий відповідно до Конституції України і встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги.
Ст. 1 даного закону встановлено, що громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
   Тобто законодавець одразу, при прийнятті даного Закону, визначив, що норми цього закону не є вичерпними законодавчими нормами щодо забезпечення соціально захисту. Що і підтверджує наявність (прийняття в подальшому) інших законів, які також стосуються соціального забезпечення населення, зокрема це:
- Закон України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 р. визначає правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій (загальній закон);
- Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р., визначає коло осіб, застрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням (спеціальний закон).
   Тобто, сам Закон України «Про допомогу сім’ям з дітьми» має посилання на інші закони України - чим дозволяє їх використання.
   Порушенням моїх прав є ігнорування положення Ст.46 Конституції та Закону України №16/98-ВР «Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 14.01.1998, який було створено для реалізації конституційного права громадян на соціальний захист, та застосування до мого випадку лише Закон України «Про допомогу сім’ям з дітьми».
   Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до Конституції України визначають принципи та загальні правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян в Україні (Преамбула Закону про Основи).
   Згідно з положеннями ч.3 Ст. 2, Ст. 3, Ст. 4, Ст. 6, положеннями Ст. 11, положеннями Ст. 25, положеннями Ст. 26 Закону про Основи я, застрахованна особа в системі державного страхування, маю право на соціальний захист у разі народження дитини та необхідності догляду за малолітньою дитиною.
   Характеристики таких страхових випадків «вагітність і пологи» та «догляд за малолітньою дитиною», як підстави надання та отримання матеріального забезпечення, право на яке гарантоване загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (і яке є складовою частиною конституційного права на соціальний захист), умови надання, види та розміри цього матеріального забезпечення, визначено Законом України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».
   Закон України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» відповідно до Закону України № 16/98-ВР «Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею. (ч.1 Преамбули Закону України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»)
Матеріальне забезпечення та соціальні послуги, що надаються відповідно до Закону України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян, що здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ч.2 Преамбули Закону України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»), та визнаються як гарантія конституційного права громадян на соціальний захист.
Згідно з положеннями Ст.1, положеннями п.1 Ст.4, положеннями Ст.5 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) з настанням страхового випадку, та здійснюється за принципами державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав.
Стаття 36 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» чітко роз’яснює Підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Звертаю Вашу увагу, що жоден пункт даної статті не підлягає до застосування до мого страхового випадку.
   Згідно з положеннями п.п. 1, 3 Ст.9 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»: «1. Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових 3. … Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.».
Згідно з положеннями пп. пп. 3), 4) п. 1, Ст. 29, положеннями п.п. 3, 4 Ст. 34 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» застраховані особи мають право отримувати у разі настання страхового випадку матеріальне забезпечення та соціальні послуги, передбачені цим Законом, а саме надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:
   допомога при народженні дитини (статті 40, 41 цього Закону);
   допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (статті 42-44 цього Закону);».
Зверніть увагу, що я є застрахованною особою, і до мене повинен застосовуватись  Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».
У відповіді Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районої у м.Дніпрпетровську ради послалася на ст.46. Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік» від 26.11.2008р. №835-VI, згідно якої допомога при  народженні   дитини  та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається та виплачується відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" в розмірах і порядку визначених Кабінетом Міністрів України.
   Крім того, мені було вказано на те, що Пунктом 22  Порядку передбачено,що відповідно до статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми": ”Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень”. При цьому, начебто, визначено єдиний порядок та умови призначення допомоги сім’ям з дітьми та її розмір, незалежно від того застраховані (працюють) чи не застраховані особи, які звертаються за призначенням допомоги. На той факт, що зазначені зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» Конституційним судом визнавались неконституційними, зверніть увагу – не зважили. Далі наведено порядок нарахування допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на 2009 рік згідно зі ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». На підставі викладеного УПСЗН Жовтневої районнї у м.Дніпрпетровську ради не вбачає підстав робити перерахунок.
   Таким чином, я, як застрахована особа, вимагаю (і це підтверджує позиція Конституційного суду України) застосування до мого страхового випадку з приводу народження дитини відповідного закону – Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», а не Закону України «Про допомогу сім’ям з дітьми», оскільки норми останнього мають більш загальне відношення до факту народження з огляду на сферу регулювання.
   Проте, навіть якщо вирішувати питання дії зазначених законів з точки зору колізії, то при вирішенні такої колізії слід взяти до уваги Лист Міністерства юстиції від 29.07.2008 № 337-0-2-08-19 «Щодо практики застосування норм права у разі колізії».
За цим листом дана колізія вирішується на користь:
   Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000р.
   Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р.
   Щодо використання норм Законів про Державний бюджет з цього питання, то звертаємося до ст.22 та ст.95 Конституції України: «…Якщо розходяться акти, видані одним й тим же органом, але які мають різну юридичну силу, застосовується акт вищої юридичної сили. Наприклад, неузгодженість виявилась між будь-яким законом та Конституцією України (обидва акти прийняті Верховною Радою) — колізія вирішується на користь Конституції…»

barmalejka
Новичок
*

Просмотр профиля Email
« Ответ #957 : 03 Декабрь 2009, 11:23:52 »

Я вважаю, що відмова Відповідача є незаконною. Оскільки я застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, та справно сплачувала відрахування на даний вид страхування, то розміри допомоги при народженні та догляду за дитиною повинні призначатись згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».
   Відповідно до статей 1, 3 Конституцiї України та принципiв бюджетної системи (стаття 7 Кодексу) держава не може довільно вiдмовлятися вiд взятих на себе фiнансових зобов’язань, передбачених законами, iншими нормативно-правовими актами, а повинна дiяти ефективно i вiдповiдально в межах чинного бюджетного законодавства».
   В зв’язку з прийнятим Конституційним Судом України Рішенням від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, №26-рп/2008 від 27.11.2008 р поновлено дію статей 41 та 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», відповідно до яких допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22,6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на день народження дитини та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.
   Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» затверджено на 2008 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб:  з 1 жовтня - 669 гривень.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» встановлено на 2009 рік прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли у грудні 2008 року.
З 1 листопада 2009 року прожитковий мінімум для працездатних осіб ч.1 ст.1 Закону України від 20.10.2009 р. № 1646- VI «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» встановлено у сумі 744грн.
   Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 14 грудня 2000 року у справі №1-31/2000 за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Верховної Ради України „Про чинність Закону України „Про рахункову палату”, офіційного тлумачення положень частини другої статті 150 Конституції України, а також частини другої статті 70 Закону України „Про Конституційний Суд України” стосовно порядку виконання рішень Конституційного Суду України (справа про порядок виконання рішень Конституційного Суду України), - закони, інші правові акти, або їх окремі положення, визнані неконституційними, не підлягають застосуванню як такі, що втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
   Зважаючи на те, що в період з 16 березня 2009 року по 31 грудня 2009 року (по дату повного місяця мого звернення в суд) Відповідач продовжував нараховувати мені невірно призначену допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за 2009 рік я недоотримала таку суму допомоги: щомісячна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: з 16 березня 2009 року по 31 грудня 2009 року-6378,76 гривень (детальний розрахунок в Додатку №1).
   Згідно Статті 52. Закону України «Про загальнообовязкове державне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» суми матеріального забезпечення, не одержані з вини органу, що призначає матеріальне забезпечення, виплачуються застрахованій особі за минулий час з дотриманням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення.
   Інфляційні втрати щодо заборгованості (грошового зобов’язання) – це своєрідне «здешевлення», якого зазнає заборгованість (грошове зобов’язання) внаслідок інфляції.
Вiдповiдно до вимог ст. 2. Закону України від 03.07.1991 р. № 1282-XІІ «Про індексацію грошових доходів населення» (ВВР, 1991, N 42, ст.551) (далі – Закон про індексацію) (у редакції до внесення змін Законом № 107 від 28.12.2007 «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», які визнано неконституційними згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008), соцiальна допомога вiдноситься до категорiї виплат, якi пiдлягають індексації.
 Відповідно до статті 6 Закону про індексацію «У разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, у встановленому законом порядку здійснюється перегляд розмірів: заробітної плати; пенсій; державної соціальної допомоги; стипендій, що виплачуються студентам державних та комунальних вищих навчальних закладів».
Статтею 5 Закону про індексацію визначені і джерела коштів на проведення індексації грошових доходів населення. Відповідні індекси повідомлені друкованими засобами масової інформації з посиланням на Державний комітет статистики України ці показники згідно зі статтями 19, 21 і 22 Закону України "Про інформацію" є офіційними і можуть використовуватись для визначення розміру завданих збитків.» - так йдеться в Роз’ясненні ВАСУ від 12.05.99р. № 02-5/223 «Про деякі питання, пов'язані з застосуванням індексу інфляції». Вказане Роз’яснення не було єдиним документом, котрим здійснювались спроби врегулювати порядок розрахунку інфляційних. Головним роз’яснювальним документом в судовій практиці щодо даного питання є лист Верховного суду України від 03.04.97р. № 62-97р. «Рекомендації відносно порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ».
   Щодо обчислення сум компенсації докладні роз’яснення надає Постанова Кабінету міністрів України від 21 лютого 2001 р. № 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати».
   Щодо 3 % річних, то про це йдеться у ч. 2 статті 625 Цивільного Кодексу України: «Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом».
Виходячи з вищенаведеного, зроблені мною розрахунки виглядають таким чином (детальний розрахунок в Додатку №3):
   Борг, що утворився через недоплату державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – ____грн. (Додаток 2, Таблиця 2)
На цю суму нарахований % інфляції –____ грн.
3 % річних – _____ грн.
Усього борг у % інфляції та 3 % річних становить – ___ грн.
   Згідно ст. 152 Конституції України та положеннями ч.1 Ст. 56 Конституції матеріальна шкода, завдана фізичним особам актами і діями, що визнані неконституційними, відшкодовується державою у встановленому законом порядку за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування.
   Згідно з положеннями Ст. 68 Конституції: «Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей».
   Статтями 8 та 9 Кодексу Адміністративного судочинства України встановлено що, суд при вирішенні адміністративної справи повинен:
• керуватися принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави;
• застосувати принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини;
• гарантувати право звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України;
• не відмовляти в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини;
• вирішувати справи на підставі Конституції та законів України;
• у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу;
• у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, застосовувати закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону виходити із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
   Рішення Конституційного Суду України та практика Європейського Суду з прав людини стверджують, що систематичне зупинення законами про Державний бюджет України дії чинних законів України, щодо надання пільг, компенсацій і гарантій, фактично скасовує їх дію. Внаслідок, зупинення на певний час дії чинних законів України, якими встановлено пільги, компенсації чи інші форми соціальних гарантій, відбувається фактичне зниження життєвого рівня громадян, який не може бути нижчим від встановленого законом прожиткового мінімуму (ч.3 ст.46 Конституції України), та порушується гарантоване у ст. 48 Конституції України право кожного на достатній життєвій рівень.
   Якщо зі змісту конституційної норми випливає необхідність додаткової регламентації її положень законом, суд при розгляді справи повинен застосувати тільки той закон, який грунтується на Конституції і не суперечить їй.
   Також, коли закон, який був чинним до введення в дію Конституції чи прийнятий після цього, суперечить їй, Суд безпосередньо застосовує Конституцію.
   Так, у п. 2 Пленуму Верховного Суду України від 01.1.96 №9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» зазначено, що оскільки Конституція України, як зазначено в її ст.8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акта з точки зору його відповідності Конституції і в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення мають грунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй.
   Окрім того, згідно з абзацом 1 п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 13 червня 2007 року № 8 “Про незалежність судової влади” звернуто увагу на те, що відповідно до статей 8 та 22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод.
   Вважаю за необхідне звернути увагу Суду на те, що призначення та виплата Відповідачем розміру допомоги нижче від прожиткового мінімуму, надає мені право вимог, щодо стягнення з останнього різниці між фактично отриманою допомогою та прожитковим мінімумом одночасно з наступних підстав:
1.   як недоплата суми допомоги, яка гарантована мені ст. 46 Конституції України, тобто як недоотримана сума допомоги (на підставі ст. 46 Конституції України, ст. ст. 6, 8, 9, 21, 104 Кодексу Адміністративного судочинства України);
2.   як матеріальна шкода (на підставі ст.56 Конституції України);
3.   як борг, виникший на підставі порушення моїх прав щодо отримання допомоги відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».
   Прошу Суд звернути увагу на те, що погоджуючись з Відповідачем та визнаючи правомірність використання ним у відносинах по наданню "допомоги" норм законів «Про Державний бюджет України на 2009 рік» зі звуженим розміром допомоги, які обмежують права, надані мені та моїй дитині (Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», Законом України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»; та інш.), та являють собою посяганням на наші з дитиною конституціні права (право на достатній жіттєвий рівень, право на соціальний захист), Суд легалізує дії Відповідача та узаконить ці посягання.
   Окремо прошу звернути увагу на те що, при вирішання спору щодо визначення розміру допомоги, суд не може обмежуватися лише певною частиною періоду отримання допомоги. А саме: вирішити питання стягнення недоплати (заборгованості), без одночасного зобов’язання Відповідача надання допомоги в визначену розмірі в подальшому.
   Визначення судом належного розміру допомог є підставою для:
• розрахунку суми недоплати (заборгованості) за вказаним видом допомоги з дати призначення допомоги (тобто з 16 березня 2009 року) по дату судового рішення з дотриманням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення;
• встановлення розміру допомоги, яка повинна виплачуватись в подальшому (після дати судового рішення до закінчення періоду отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (тобто до 14 січня 2012 року).
   При цьому слід враховувати, що спір, щодо розміру допомоги, яка буде виплачуватись в подальшому, вже існує між мною та Відповідачем: на це вказує саме відмова Відповідача здійснити перерахунок допомог відповідно до чинного законодавства України  тобто відмова від усунення порушень законодавства при призначенні допомоги та моє звернення до суду.
   Дане твердження ґрунтується на тому факті, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначается на весь час її надання, а не на деякий період ії отримання Постанова КМ України від 27.12.2001 р. „Про Порядок призначення і виплати допомоги сім’ям з дітьми”.
   При цьому жодним нормативно-правовим актом не зазначено, що початок нового календарного року є підставою для перепризначення розміру допомоги.
Пунктом 57 зазначеної Постанови КМ України встановлена єдина підстава для перерахунку розміру допомоги без звернення осіб  це зміна прожитого мінімуму.
   Коригування розміру допомоги в сторону її зменшення заборонено нормами ст.ст. 22, 46 Конституції України, якими визначено що, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту і обсягу існуючих прав; а соціальні виплати та допомоги, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
   Згідно статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України і вказано вичерпний перелік таких випадків, а саме - в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень, а також вказано ряд прав і свобод, які не можуть бути обмежені ні за яких обставин.
   Таким чином, для вирішення в повному обсязі спору щодо розміру допомог суд повинен не лише стягнути недоплату (заборгованість), а і зобов’язати Відповідача виплачувати щомісячно допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менш прожиткового мінімуму до закінчення періоду ії отримання (до 14січня2012 р. включно).
   Звертаю увагу на те, що згідно з положеннями п.1 Ст. 3 «Конвенція про права дитини від 20 листопада 1989 року»: «В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.»
   Згідно статті 5 Сімейного кодексу України держава охороняє сім'ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім'ї. Держава створює людині умови для материнства та батьківства, забезпечує охорону прав матері та батька, матеріально і морально заохочує і підтримує материнство та батьківство.
Згідно з положеннями Конституції України:
      Україна є демократична, соціальна, правова держава (Ст.1 Конституції України), права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, вона відповідає перед людиною за свою діяльність, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним її обов'язком (ч.2 Ст.3 Конституції України);
      Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними (Ст.21 Конституції України), конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (ч.2 Ст.22 Конституції України), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (ч.2 Ст.22 Конституції України), конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України (ч.1 Ст.64 Конституції України);
      Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи інших людей (Ст.68 Конституції України), норми Конституції України є нормами прямої дії, звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується (ч.3 Ст.8 Конституції України), права і свободи людини і громадянина захищаються судом (ч.1 Ст.55 Конституції України), кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб (ч.2 Ст.55 Конституції України).
На підставі вищенаведеного, керуючись:.....
barmalejka
Новичок
*

Просмотр профиля Email
« Ответ #958 : 03 Декабрь 2009, 11:24:31 »

ПРОШУ:
1.   Прийняти даний адміністративний позов до розгляду.
2.   Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м.Дніпрпетровську ради щодо відмови здійснення перерахунку та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" №2240
3.   Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м.Дніпрпетровську ради доплатити недоотриману внаслідок невиконання останнім вимог законодавства України суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 18 серпня 2008 року по 31 липня 2009 року (по дату повного місяця звернення до суду) в розмірі, що складає на момент подання позову з огляду на інфляційні витрати 6575,70 гривень (шість тисяч п’ятсот сімдесят п’ять гривень 70 коп.) з дотриманням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення.
4.   Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району у м.Дніпрпетровськ в подальшому виплачувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тобто до 14 січня 2012 року, у відповідності з нормами діючого законодавства, але не менше прожиткового мінімуму, гарантованого Конституцією.
5.   Стягнути на мою користь з Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району у м.Дніпрпетровськ ради недоотриману внаслідок невиконання останнім вимог законодавства України суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі___________ (_____________________________________), за період з 14 січня 2009 року по 31грудня2009 року;
6.   Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району у м.Дніпрпетровськ ради провести індексацію недоотриманих сум допомоги відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" ( 1282-12 );
7.   Стягнути на мою користь з Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району у м.Дніпрпетровськ ради усі витрати по справі;
8.   Ухвалити постанову про задоволення позовних вимог у повному обсязі;
9.   Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району у м.Дніпрпетровськ ради до негайного виконання постанови суду за цим позовом;
10.   Зобов’язати Відповідача подати звіт про виконання судового рішення та встановити строк подання зазначеного звіту.
Додатки:
irisa_2804
Член ВГО
Эксперт

ИРИНА

Просмотр профиля
« Ответ #959 : 03 Декабрь 2009, 14:20:26 »

barmalejka! что- то не поняла...
   Я, являюсь матір'ю малолітньої дитини Д...... 14.01.2009 року народження,

и тудже просите доплатить вам с
ПРОШУ:
за період з 18 серпня 2008 року по 31 липня 2009 року (по дату повного місяця звернення до суду)

также у вас очень много информации, которая касается колизии по застрахованным в 2008 году.

Предлагаю свой вариант обоснования 2009 года, из нароботок форума.
 (мне кажется этого должно быть достаточно для иска, в котором речь идет только о 2009 годе

На  рівні  законодавства  питання  призначення  і  надання  соціальних  допомог  пов'язаних з народженням  дитини  та  доглядом  за  нею  регламентуються  Конституцією України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням",  а  також Законом України "Про Державний бюджет на 2009 рік" .
Відповідно до частин 2,3 статті 22 Конституції України конституційні права гарантуються, а держава повинна утримуватись від прийняття будь-яких актів, які призводили б до скасування чи звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституцією України,  як  законодавчим  актом,  який  має  найвищу  юридичну  силу,  встановлені  права  та  основні  засади  соціального  захисту  громадян  України  -  так  в                     ст.46  зазначено  що  соціальні  виплати  та  допомоги,  що  є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом; та   згідно ст. 92  виключно ЗАКОНАМИ Украъни встановлюються розміри гарантій.
Звуження змісту і обсягу існуючих прав (коригування розміру допомоги в сторону її зменшення) при прийнятті  нових  законів  або  внесенні  змін  до чинних законів  заборонено             ст. 22 Конституції  України.
Частиною 1 ст. 5 Закону України Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у  зв'язку з  тимчасовою  втратою  працездатності  та витратами,  зумовленими народженням  та  похованням " (далі Закон «Про страхування») встановлено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, здійснюється за принципами державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав.
Відповідно до ст.46. ЗУ «Про Державний бюджет на 2009 рік» Допомога при  народженні   дитини  та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається та виплачується відповідно до Закону  України  "Про державну  допомогу  сім'ям з дітьми" та Закону України "Про стархування»   в розмірах і порядку  визначених Кабінетом Міністрів України.
Тобто згідно ст.43 Закону України "Про страхування", цитата: допомога  по  догляду  за  дитиною  до  досягнення  нею  трирічного  віку  надається  у  розмірі  не  менш  встановленого  законом  прожиткового  мінімуму та ст.15 Закону України "Про державну  допомогу  сім'ям з дітьми"  цитата : допомога  по  догляду  за  дитиною  до  досягнення  нею  трирічного  віку  надається  у  розмірі  встановленого законом прожиткового мінімума для дітей віком до 6років.
На практиці, розмір   допомоги  по  догляду  за  дитиною  до  досягнення  нею  трирічного  віку, обмежується в 2009 році п.22 постанови КМУ №1751, цитата: 22. відповідно до статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з        1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.”
Бачимо, що в постанові дублюється  зміст ст.15 Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми"з урахуванням змісту п.3  розділу VIII цього закону, який діяв в 2008 році.
 Таким чином, при визначені розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  у 2009р. необхідно керуватися ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» (редакція закону яка діяла на момент виникнення правовідносин з приводу отримання держдопомоги), так як всі зміни яки були внесені Законом України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» не діють.
Україна є правовою державою; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України; закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (стаття 1, частина друга статті 6, частина друга статті 8 Основного Закону України).
За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтями 113, 116, 117 Основного Закону України Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України‚ постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України; забезпечує виконання Конституції і законів України; видає постанови і розпорядження виключно в межах своєї компетенції.
Неухильне додержання органами державної влади Конституції та законів України забезпечує реалізацію принципу  поділу влади, є запорукою їх єдності та важливою передумовою стабільності і злагоди в державі (підпункт 4.1 пункту 4 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 1 квітня 2008 року № 4-рп/2008).
Відповідно до Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України (пункт 6 частини першої статті 92).
Кабінет Міністрів України повноважний вживати заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина, забезпечувати проведення політики, зокрема, у сфері соціального захисту (пункти 2, 3 статті 116 Основного Закону України). Зазначене свідчить, що Кабінет Міністрів України не наділений повноваженнями щодо встановлення розмірів державної допомоги.
Таким чином, закріплюючи у п.22 Постанови КМУ № 1751 розміри державної допомоги по догляду за дитиною до  трьох років в розмірах менших, ніж зазначені в Законі України                                    “ Про страхування”‚ Кабінет Міністрів України втрутився у сферу виключної компетенції законодавця всупереч положенням частини другої статті 6, частини другої статті 8, частини другої  статті 19, пункту 3 частини першої статті 85, пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України.
Тобто, в 2009 році допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, повинна надавати в розмірах встановлених згідно ст. 43 Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не  менш  встановленого  законом  прожиткового  мінімуму для працездатних осіб.

Страниц: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 113   Вверх
  Печать  

Перейти в: