Украинский социальный форум

Юридическое, не о пособии => Права внутрішньо переміщених осіб України => Тема начата: Ann78 от 24 Январь 2017, 20:19:03Название: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 24 Январь 2017, 20:19:03
Прошу підтримати мою петицію.  https://petition.president.gov.ua/petition/33065       Повністю оновити склад працівників Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ), так як на теперішній час кошти на фінансування МТОТ йдуть, а результат роботи нульовий та негативний (маю на увазі розроблений МТОТ План заходів)


Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 04 Февраль 2017, 23:58:32
 Схоже, що петиція багато підтримки не отримає. Шкода. Розумію, що це стосується не всіх, а переміщених осіб, але на це міністерство в бюджеті передбачили 25 млн.грн! Це тільки на рік. А результату за ці кошти ми не отримаємо. Не можна платить наші гроші за імітацію роботи. В нас так багато питань куди потрібні гроші.


Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 25 Февраль 2017, 01:10:07
Стикнулися ще з проблемою. ФОП з АРК після перереєстрації в Київській обл.  не зміг перейти на спрощену систему оподаткування бо з’явився борг в який ДФС вірило до останнього, навіть оригінали квитанцій чарівне «а в комп’ютері є» не перемогли. У результаті довгих змагань в епістолярному жанрі борг анульовано, робота втрачена. Висновок – ті, хто має вирішувати питання саботують роботу.


Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 04 Август 2017, 20:58:21
Працювала в селищної раді АРК, пішла у декретну відпуску, під час анексії рада ліквідована, а мене звільнено з посиланням на законодавство рф. Згідно нашого законодавства рішення вважаю нікчемним, по реєстру Мінюсту підприємство працює. Законодавство дозволяє звільнитися через фонд зайнятості, але фактично ця норма не працює, Міністерство по ВПО  та багато іншіх відписуються


Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 04 Август 2017, 21:29:37
Звернулась за допомогою до центру безкоштовної правової допомоги. Виявилося, що ВПО мають право на безкоштовну допомогу, і  це дуже добре, адже розібратися самостійно дуже важко.
Адвокат мені дуже допоміг, та я безмежно вдячна, бо в мене з’явилася надія! Рік листування беззмістовного трохи мене вже давив…
Та ось, після того як я прочитала позов, в мене знову з’явилось відчуття глухого кута. У позові тільки про визнання факту звільнення, а трудову мені ніхто виправляти не збирається. У фондах (пенсійному, зайнятості) я у базі все ще працюю, помилка, що я не просила допомогу по безробіттю, а тільки звільнення та ладу у документах. Це задоволення обійдеться мені у 320 грн судового збору та й запитання залишаються… Туга бере…


Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 01 Декабрь 2017, 15:09:45
Немає вже слів цензурних! Намагаюсь виконати Закон про ВПО (ст..7) та звільниться з Криму через фонд зайнятості. Просила роз’яснень… пишуть дайте нотаріально завірену заяву, нотаріус не знає такої, в суд – прошу визнати факт звільнення то не можна (відмова), к нотаріусу зі зразком заяви - і знову НІ!, бо з кримськими справи мати не хочуть! Та що ж це таке! Закони пишуть для галочки, а виконати їх не можна…


Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 01 Декабрь 2017, 21:04:21
особливо вибили з рівноваги слова нотаріуса: я ж вас розумію, сама з Луганська. Але ж місяць домовлятися, перевіряти документи, погодиться завірити заяву, та в призначений час відмовити...
 


Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 17 Январь 2018, 22:48:27
Приємно здивувало Міністерство юстиції.
В мене після судів за допомогу на дитину були виконавчі листи, які залишилися у Криму у виконавчій службі. Питала у адвокатів, які презентували себе як помічники переміщеним особам відповіді не було. Звернулась до Міністерства і отримала відповідь високого рівня. Просто вже починаю звикати, що на всі питання, які виникли внаслідок анексії мені перераховують нормативку тільки в іншому порядку, та з’ясовується, що 4 роки – то мало, щоб знайти якесь рішення.
Так от, з’ясувалось, що мої виконавчі провадження можна «пере загрузити»! Вже відправила документи, чекаю. Але мені дуже цікаво, що с цього вийде!


Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 07 Май 2018, 20:01:29
Продовження…
Ні, нічого не змінюється… Міністерство роз’яснювало, що згідно Інструкції «До заяви про відновлення втраченого виконавчого провадження чи його матеріалів можуть долучатися документи або їх копії, що збереглися у сторони виконавчого провадження, навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку.» - саме мій варіант, а в Херсонської виконавчий службі, посилаючись на тій самий розділ тієї самої Інструкції: «Виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони можуть звернутися до суду або іншого органу (посадової особи), які видали виконавчий документ, за видачею дубліката виконавчого документа.».
Звернулися вони до Київського суду, той відмовив, і мене відправили за дублікатом в АР Крим! :wild:Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 21 Январь 2019, 20:03:44
Як переселенцю обрати Президента України
 04.10.2018 Кореньков Александр  http://radnyk.org/noviny/yak-pereselentsyu-obrati-prezidenta-ukrayini/ (http://radnyk.org/noviny/yak-pereselentsyu-obrati-prezidenta-ukrayini/)
Менше півроку залишається до виборів президента України. Остаточний склад претендентів ще не визначено, однак судячи з великої кількості політичної реклами, підготовка до політичних перегонів у розпалі. Але готуватися до виборів варто не лише кандидатам, але і самим виборцям. Це стосується і внутрішньо переміщених осіб, які за діючим законом так само мають право взяти участь у голосуванні. За даними соціологічного дослідження, проведеного Громадським холдингом «Група впливу» разом із Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), 48% опитаних переселенців планують голосувати у цих виборах. За діючим законодавством для того, щоб проголосувати, переселенці повинні змінити своє місце голосування на офіційну дату виборів. Не пізніше як за 5 днів до виборів, із паспортом, довідкою ВПО та вмотивованою заявою* потрібно особисто звернутися до органу ведення Реєстру виборів:


· у районі, районі в місті Києві – до відповідного структурного підрозділу апарату районної, районної у місті державної адміністрації;
·  у місті обласного значення без районного поділу – відповідного виконавчого органу міської ради;
·  у районі в місті обласного значення з районним поділом – відповідного виконавчого органу районної у місті ради або відповідного структурного підрозділу створеного у районі виконавчого органу міської ради.

 

Вмотивована заява має відповідати встановленій формі (заява) та зазначати номер дільниці чи адреси, де ВПО планує проголосувати. Як мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування можна вказати неможливість реалізації свого права голосу на виборчій дільниці за зареєстрованим місцем проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України (однак, саме таке формулювання не є обов’язковим). Жодних додаткових документів подавати не потрібно.


Орган ведення реєстру зобов’язаний тимчасово змінити місце голосування та видати відповідне посвідчення. У день виборів,  із паспортом та отриманим посвідченням, переселенець повинен прийти на зазначену в заяві виборчу дільницю та віддати свій голос. Однак, якщо буде призначено повторне голосування, необхідно буде знову пройти вищезазначену процедуру.


*Вмотивована заява – це заява, в якій вказується мотивація (причина) тимчасової зміни місця голосування.Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 21 Январь 2019, 20:37:31
Щоб змінити місце голосування допоможе сайт https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:1:9512598906568::NO::: (https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:1:9512598906568::NO:::)
Тут можна подивитись адрес куди подати заяву. Ще це треба зробити до 25 березня 2019 року.


Название: Re: Загальні питання
Отправлено: Ann78 от 08 Февраль 2019, 19:09:40
По факту не так. Треба ксерокопію паспорта (1, 2 та прописка), а заяву не треба паперову, заповнюють електронну.
Якщо ВПО працює за кордоном, то треба надати чи візу, чи білети і знати де будете голосувати. Фактично не працює, адже працевлаштовує Польща, а фактично знаходяться більше в інших країнах ЄС. Шкода.